vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
5 důvodů, proč cvičit s trenérem

1. září 2015

5 důvodů, proč cvičit s trenérem

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: posilovna fitness trenér Sport cvičení žena

preventan-mimiforum-banner

Cvičení je důležité pro zdraví i krásnou postavu. Jenže když cvičíte sama, můžete udělat řadu chyb a paradoxně si ublížit. Proč tedy cvičit s trenérem?

 „Začít cvičit pod dohledem osobního trenéra by měli především úplní začátečníci a lidé, kteří se vrací k pravidelnému tréninku po delší pauze,“ říká Dominik Špiláček, fitness koordinátor Balance Clubu Brumlovka. „Osobní trenér je jakýsi supervizor, který díky svým zkušenostem a hlavně svému nadhledu dokáže okamžitě korigovat nepřesnosti a sestavovat tréninkový plán tak, aby klientovi prospěl a neuškodil,“ dodává.

 

5 důvodů, proč cvičit s trenérem

 

1. Výběr správné cesty

Osobní trenér dokáže na základě vstupní diagnostiky určit ten nejlepší možný směr, kterým by se měl cvičící ubírat. Jednotlivé cviky umí vybírat s ohledem na klientovy potřeby, svalové dysbalance i případná zdravotní omezení.

 

2. Odborný dohled

Profesionální trenér neustále dohlíží na způsob, kterým klient provádí jednotlivé úkony. Koriguje nepřesnosti, které by mohly vést k nesprávnému zapojení svalů nebo ke zranění. Zároveň kontroluje plnění vytyčených cílů, které si s cvičícím předem stanovil.

 

3. Motivace

Velmi důležitá je i motivace cvičícího, aby se vůbec na pravidelnou lekci dostavil. Nedostatek sebekázně je mnohdy velkou překážkou. Skutečnost, že trenér svého klienta očekává, dokáže mnoho lidí přinutit dostavit se na cvičení, přestože by za jiných okolností trénink předem vzdali.

 

4. Životospráva

Osobní trenér poradí i se složením optimálního jídelníčku. Stravovací návyky jsou ve většině případů v rozporu s doporučenou životosprávou pro pravidelné cvičení. Správně zvolená strava může znamenat až 80 % konečného úspěchu.

 

5. Efektivnější výsledky

Profesionální trenér ví, jaké cviky jsou nejdůležitější. Výběr té nejkratší cesty k dosažení cíle je zásadní. Klient má jistotu, že necvičí zbytečně. V dnešní době je touha po efektivních výsledcích extrémní.                                                    

 

zdravi-a-krasa-5-duvodu-proc-cvicit-s-trenerem-ii-archiv-nahled Anketa MIMIFORA:

Cvičíte sama či pod dohledem trenéra?

 

Alice (29):
„Zásadně sama, nemám ráda, když se na mě někdo dívá, nebo se mě při cvičení dotýká. Nejraději cvičím doma, do posilovny chodím výjimečně.“

 

Marie (33):

„Dřív jsem cvičila sama, ale od porodu už jen pod dohledem trenéra. Přibrala jsem, nemám už pěknou postavu a nechci si ji ještě zhoršit tím, že budu cvičit špatně. Moc mi to pomohlo, za měsíc byly vidět první výsledky.“

 

Text: mob

Foto: archiv Balance Club Brumlovka

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse