vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
5 adrenalinových zážitků pro celou rodinu

30. června 2011

5 adrenalinových zážitků pro celou rodinu

Kategorie: Téma týdne, Připojené tagy: lanový typy typ výlet park adrenalin

preventan-mimiforum-banner

Máte rádi adrenalin? Pak vyrazte s rodinou na výlet do některého z lanových parků. Dáváte-li přednost vodě, pak na vás čeká největší aquapark u nás. Přinášíme vám pět tipů na rodinný výlet s příchutí adrenalinu.

Pastilky Farmax

Přírodní Pastilky Farmax obsahují extrakty z lípy srdčité a proskurníku lékařského. Jsou vhodné jako podpůrný prostředek ke zmírnění příznaků nachlazení. Chrání sliznici dýchacích cest, rozpouštějí hleny a usnadňují odkašlávání. Přinášejí úlevu při pálení či škrábání v krku. Pro příjemnou chuť jsou vhodné i pro děti.

Doporučená cena: 38 Kč

1.Adrenalin park Jeseník

Kde se nachází: Ranč Orel u České Vsi, okres Jeseník, Olomoucký kraj.

Co vás zde čeká: Pestrá škála adrenalinových aktivit pro celou rodinu. Rozsáhlé lanové centrum pro dospělé i děti nad 130 cm výšky nabízí tři různě obtížné trasy. Všechny vedou mezi stromy 4 až 10 metrů nad zemí. Na nejnáročnější černou trasu, kterou tvoří 31 překážek, mohou děti až od výšky 155 cm a najdete na ní klády, lana, smyčky a sjezdy v nečekaných kombinacích. V parku se můžete projet i na terénních koloběžkách, zahrát si paintball, vyšplhat po 12 m vysoké horolezecké stěně, zkusit si lukostřelbu a speciální bungee trampolínu.

Tip MIMIFORA:

Nezapomeňte vyzkoušet obří lanovku. Zavěšení ve smyčce v 15 metrové výšce se dočkáte 150 metrové opravdu adrenalinové jízdy.

Více informací:www.adrenalin-park.cz

2.Horský lanový park Tarzanie

Kde se nachází: Trojanovice, z parkoviště u lanovky na Pustevny 100 m přes říčku Lomnou, Moravskoslezský kraj.

Co vás zde čeká: Jde o největší lanový park u nás, který má tu výhodu, že nabízí speciální dětskou trasu. Ta je vhodná pro děti již od 4 let (a od 100 cm výšky). Nejnáročnější trasa, která se dá označit za adrenalinovou pecku, je černá a čeká vás na ní 35 překážek. Některé vyžadují nejen odvahu a obratnost, ale i fyzickou sílu. Pokud si na ni netroufnete, nebo nemáte patřičný vzrůst (povolena je od 165 cm), můžete zkusit další tři méně obtížné trasy. Nejméně náročná cesta Junior je vhodná i pro rodiny s dětmi vyššími než 120 cm. Pro ty nejmenší od 100 cm výšky je zde dětská trasa s překážkami 2 až 4 m nad zemí, na kterých jsou děti jištěné. Kromě toho park nabízí i další zábavné atrakce – například Trikke, speciální 8 km dlouhou trasu na neobvyklém vozítku.

Tip MIMIFORA:

Pokud se předem objednáte, můžete si vyzkoušet i Tarbing neboli Tarzanský Zorb – jízdu z kopce v obří kouli ve dvou.

Více informací: www.tarzanie.cz

3.Adrenalin Park Hluboká nad Vltavou

Kde se nachází: Hluboká nad Vltavou, Jižní Čechy.

Co vás zde čeká: Také v Hluboké nad Vlavou můžete vyzkoušet svou odvahu a dovednosti v lanovém centru. Kromě toho je zde i řada dalších skvělých atrakcí, které vás v klidu rozhodně nenechají. Vyzkoušejte si třeba Big Flying stork, což je dvousetmetrový přejezd nad areálem. Lanovka startuje ve výšce 16 metrů a musíte na ni sami vylézt. Nevynechejte ani Poweriser, neboli Sedmimílové skákací boty. Sice se v nich budete muset chvíli učit chodit, ale pak už je jen na vás, jaké kousky v nich předvedete.

Tip MIMIFORA:

Pro děti je zde letos nově přidaná 4 metry vysoká nafukovací skluzavka a pro celou rodinu potom velký sportovní areál a nový Adventure minigolf.

Více informací: www.adrenalin-hluboka.cz

4.Lanový park Deštné

Kde se nachází: Deštné, Orlické hory.

Co vás zde čeká: Lanový park v Orlických horách nabízí nejen tři dospělé okruhy a jeden dětský (pro děti od 90 cm výšky), ale také spoustu dalších atrakcí, které do těla dodají adrenalin. Je to především jízda na terénních čtyřkolkách – projet se můžete i se spolujezdcem, a to ve dvou okruzích. Malý okruh v okolí Deštné trvá asi 45 minut, velký okruh zabere až dvě hodiny a projedete s ním většinu hlavních středisek Orlických hor. Pokud si na čtyřkolky netroufnete, můžete zkusit dvoumístné terénní tříkolky, na kterých můžete bez obav jet s dětmi. Jízda navíc může být skutečně adrenalinová – nahoru se svezete vlekem a dolů jedete po travnaté sjezdovce. A pokud je vám to ještě málo, k dispozici jsou i terénní koloběžky.

Tip MIMIFORA:

Pro všechny, kdo rádi jezdí na běžkách, je tu velmi zajímavá nabídka –půjčte si terénní brusle. Jízdu na nich totiž napodobují a vy se tak můžete prohánět v travnatém terénu Orlických hor na letní verzi běžek.

Více informací: www.lanovyparkdestne.cz

tip-na-vylet-5-adrenalinovych-zazitku-2-nahled

5.Aquapalace Praha

Kde se nachází: Praha-Čestlice.

Co vás zde čeká: Největší aquapark u nás (a sportovně-relaxační komplex v jednom) je pro rodinný výlet přímo ideální – každý si zde totiž najde něco. Asi nejvyhledávanější částí je Vodní svět, který tvoří tři paláce – pokladů, dobrodružství, relaxace – a v létě hojně využijete i venkovní část. Najdete zde šest toboganů o délce až 140 m, tři skluzavky, bazén s vlnobitím a ve venkovní zóně obzvlášť vyhledávanou divokou řeku. Kromě toho můžete v areálu vyzkoušet wellness a fitness centrum, navštívit saunu, nebo lázně.

Tip MIMIFORA:

Pokud to máte do Prahy daleko, můžete se ubytovat ve zdejším hotelu, který rodinám nabízí i různé výhodné balíčky.

Více informací: www.aquapalace.cz

Tip MIMIFORA

Po náročném adrenalinovém dni vás může začít bolet hlava, nebo v krku, nezapomeňte proto s sebou přibalit lékárničku.

Text: mob

Foto: Ingimage.com, Czechtourism.cz

5 Posledních příspěvků v diskusi
16:20 28.07.2011 - Cestovatelka -

A co zahraničí?

Nechcete sem dát i nějaké tipy na zahraniční zajímavá místa tohoto typu?
16:17 27.07.2011 - Baobab -

Bez nadpisu

Super tipy! Určitě vyzkoušíme!
18:41 25.07.2011 - Klára -

Tarzanie

Tarzanie je super, doporučuju navštívit s dětmi!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse