vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
3 tipy, jak vycházet s šílenou tchýní

24. dubna 2016

3 tipy, jak vycházet s šílenou tchýní

Kategorie: Děti a rodina, Připojené tagy: partnerství děti snacha Tchýně rodina manželství

preventan-mimiforum-banner

Včera jsme vám popsali případy žen, které jsou z tchýně na prášky. A přidali pár statis-tik, které jasně dokazují, že nejde o ojedinělé zkušenosti. Dnes vám dáme tři tipy na to, jak vycházet s nesnesitelnou tchýní!

Diskutujte: Máte jiné recepty, jak zatočit s šílenou tchýní?


Tip č. 1-Berte ji s humorem

I když to někdy bude velmi těžké, neberte to, co tchýně říká, pokud možno vážně. Berte ji s humorem, nadsázkou, jinak se z toho zblázníte. Pokud proti vám útočí, zahajte odvetu. Zkuste reagovat vtipně – tak, jak by to asi nečekala. Neberte si k srdci věčné výčitky a narážky, jinak skončíte v blázinci. To některé chtějí, a tu radost byste jim přece neudělala!

Tip č. 2-Chvalte ji

Jste s tchýní v neustálém konfliktu? Nesnášíte to její věčné šmejdění a poučování? Vadí vám, když k vám přijde a hned začne kontrolovat, kde máte prach? Je to snadné! Dejte jí do ruky prachovku, pochvalte ji, že je hodná, že vám chce pomoct a ušetřila práci. Pochvalte jí někdy její jídlo a zeptejte se na recept. Bude se cítit důležitě a její vztah k vám se možná zlepší.

Tip č. 3-Stanovte si pravidla

Je-li u vás tchýně pečená vařená a vám to vadí, promluvte si s ní a v klidu si stanovte pravidla. Řekněte jí, že ji ráda uvidíte, ale ne každý den. Obě máte vlastní život a návštěva ve středu bude bohatě stačit. Bydlíte-li v jednom domě, domluvte se, že k vám nebude chodit jako do-mů, ale zaklepe či ještě lépe – předem řekne, že se staví. Stejně ale přistupujte vy k ní.

Zajímavost MIMIFORA

Žijete s tchýní? Dostanete infarkt!

tema-tydne-silena-tchyne-produkt-ii-2-ing

Se zajímavým zjištěním přišli japonští vědci. Podle nich ženy, které žijí pod jednou střechou s tchýní, mají dvakrát až třikrát větší pravděpodobnost, že je potká závažná srdeční choroba. A nejen to – život s tchýní doma zvyšuje stres, a tak ženám hrozí vysoký krevní tlak a dokonce i cukrovka.

Vtip MIMIFORA 

Tchýně přijíždí na návštěvu, zazvoní, otevře jí snacha: „Á, maminka. Přijela jste na dlouho?“
„No, dokud vás neomrzím, děti.“
„A nevypijete si aspoň kafe?“

Text: ino
Foto: Ingimage.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse