vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
3 tipy, jak oddálit menstruaci

11. června 2016

3 tipy, jak oddálit menstruaci

Kategorie: Zdraví a krása, Připojené tagy: oddálení menstruace menstruace dovolená moře léto

preventan-mimiforum-banner

Před dovolenou řeší tento problém řada žen. Menstruace jim totiž jak naschvál vychází přesně na dobu, kdy mají odjet k moři. A tak pátrají po tom, jak ji posunout.

Diskutujte: Jak před dovolenou oddalujete menstruaci, když je to potřeba?


 Blíží se doba dovolených a s ní i obvyklé zájezdy k moři. Jenže pokud zrovna v tom termínu budete mít »svoje dny«, pořádně si dovolenou a koupání neužijete. A když nemáte cyklus pravidelný jako hodinky, anebo neužíváte hormonální antikoncepci, můžete to předem jen stěží odhadnout. Proto pak chvíli před dovolenou nastane problém – jak oddálit menstruaci, abyste si dovolenou užila?

1. Pomocí antikoncepce

Pokud užíváte jednofázovou hormonální antikoncepci, menstruaci oddálíte snadno. Jednoduše po dobrání jednoho platíčka neuděláte pauzu, ale přejdete na další. Jakmile budete chtít, aby menstruace přišla, užívání přerušíte, a po obvyklé přestávce pokračujete novým platíčkem. U vícefázových pilulek je oddálení složitější, ale ne nemožné. Je dobré řádně prostudovat příbalový leták, a nejlépe se poradit s gynekologem.

Vaše zkušenost: „S oddálením menstruace pomocí antikoncepce jsem vždycky byla spokojená. Jen se mi běžně stávalo, že zhruba po deseti dnech, kdy jsem už brala nové plato, jsem začala špinit. Řeším to tak, že si vezmu jen nezbytný počet tablet, a pak si dám pauzu a začnu nové balení. Užívám jednofázovou antikoncepci.“ (Jana, 24)

2. Prášky 

Pokud antikoncepci neužíváte, může vám pomoct váš gynekolog. Existují totiž prášky, které menstruaci oddálí, ale jsou pouze na předpis. Je ale třeba počítat s tím, že na každou ženu mohou působit jinak, a tak se může stejně objevit nepříjemné špinění. Je dobré vědět také to, že i v tomto případě jde o hormony, proto si některé ženy stěžují, že jim pak rozhodily i několik dalších cyklů.

Vaše zkušenost: „Kamarádka mi poradila, ať zajdu k doktorovi a nechám si napsat prášky na oddálení, že to na ni zabírá. To jsem udělala, ale celou dobu, co jsem je jedla, jsem nepříjemně špinila. Ještě tři měsíce po tom jsem měla totálně rozhozený cyklus. Nakonec jsem litovala, že jsem měla menstruaci radši nechat proběhnout a měla jsem za pár dní klid.“ (Simona, 29)

3. Citron zdravi-a-krasa-jak-oddalit-menstruaci-ii-sh

Babská rada, která údajně funguje, doporučuje citron. Každý den ráno (tři dny až týden) před očekávanou menstruací vypijte celý vymačkaný citron. Může být i oslazený cukrem a naředěný vodou. Pokračujte, po dobu, co chcete menstruaci oddálit. Zkusit můžete i vyšší dávky vitaminu C v tabletách před tím, než se »vaše dny« mají dostavit.

Vaše zkušenost: „Potřebovala jsem posunout menstruaci, ale antikoncepci jsem nejedla a hormony si dát do těla cpát nechtěla. Jedinou možností byl citron. Začala jsem ho pít týden předem a pokračovala po celou týdenní dovolenou. Až ke konci jsem začala špinit a spustila se mi menstruace. Citron mi ji posunul skoro o týden, takže jsem byla spokojená.“ (Dáša, 31)

Tip MIMIFORA:

Další možností, jak posunout termín menstruace, je přiblížit ji. V tom případě se doporučuje naložit se do horké vany a k tomu pít svařené víno. Když to nepomůže, alespoň si uděláte příjemný večer. I když v horkých letních dnech tuto možnost zvažte. Přemíra horka by vám nemusela udělat dvakrát dobře.

 

Text: mob

Foto: Shutterstock.com

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse