vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
3 neobvyklé diety: Nové trendy v hubnutí

8. července 2016

3 neobvyklé diety: Nové trendy v hubnutí

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: vláknina zdraví jídelníček hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Tři neobvyklé diety, o kterých se moc nemluví. Jde totiž o poměrně žhavé novinky ve světě hubnutí. Nejsou drastické, naopak jsou založeny na potravinách, které většina žen miluje. Shodit kila navíc se totiž dá i s vínem a čokoládou.

Diskutujte: Řídíte se při hubnutí moderními trendy?


Dejte si hořkou čokoládu, zapijte to červeným vínem a kila půjdou dolů. Ne, tak jednoduché to sice není, ale jisté je, že víno i čokoláda patří mezi potraviny, na kterých jedna z nových diet stojí.

1. ABSova dieta pro ženy

Je určena speciálně pro ženy a její výhoda je, že prakticky neustále něco konzumujete. Jídlo si dopřáváte šestkrát denně. Po dvou hodinách od snídaně, oběda a večeře si totiž dáte ještě svačinu. V čem tedy tkví to kouzlo, že hubnete, i když vůbec nemáte hlad? Ke každému jídlu si musíte dát jednu nebo dvě ze speciální »dvanáctky« potravin. Mezi ty patří mandle, fazole, špenát, mléčné výrobky, instantní ovesná kaše, vejce, krůtí (případně jiné libové maso), arašídové máslo, olivový olej, celozrnné výrobky, extra bílkoviny (např. sušená syrovátka) a maliny (příp. borůvky, ostružiny). Hlavní jídla musí obsahovat alespoň dvě potraviny z tohoto seznamu, svačiny pak jednu. Hubnutí je třeba tři až čtyřikrát týdne doprovázet speciálním 20 minutovým cvičením, které postavu tvaruje a pomáhá odbourat tuk v rizikových partiích. Výhodou této diety je velká volnost ve výběru jídla.

2. Bonusová roční dieta dieta-nejnovejsi-trendy-v-hubnuti-ii-sh

Dieta, která vám bude chutnat. Její součástí je totiž víno a čokoláda! Tato speciální dieta mluví o sedmi zázračných potravinách, jejichž pravidelná konzumace vám v průměru přidá 6,4 let života a ještě pomůže shodit nadbytečná kila. Jde totiž o potraviny, které jsou bohaté na antioxidanty a flavonoidy. Snižují nejen váhu, ale i riziko vysokého tlaku, nemocí srdce a cév a zánětů v celém těle. Pokud toužíte zhubnout dvacet kilo, asi to pro vás nebude ta pravá dieta, ale chcete-li menší úbytek a k tomu zdravotní bonus, tak hurá na to. Musíte dodržet jen jednu věc – zkonzumovat přesné množství oněch zázračných potravin, a to: červené víno (cca 1,5 dcl denně), tmavou čokoládu (56 g denně), syrové ovoce, zeleninu (čtyři šálky denně), ryby (tři porce týdně), česnek (1 stroužek denně) a ořechy (56 g denně).

3. Dieta Vláknina 35 

Další zajímavá dieta je postavena na vyšším denním příjmu vlákniny. Jak její název napovídá, denně by se jí mělo sníst 35 gramů. To bude mít za následek, že budete mít větší pocit sytosti, a tak méně zkonzumujete. Vláknina má totiž schopnost nabobtnat, a tak i ošidit trávení. Kromě vlákniny je třeba denně sníst 2 až 3 porce libového masa, 6 až 8 porcí ovoce, zeleniny a celozrnných potravin – což je právě hlavní zdroj oné vlákniny. Pravidelnou součástí jídelníčku by se měla stát jablka, brokolice, fazole a oves. Pokud to dodržíte, můžete podle autorky diety zhubnout za první měsíc zhruba 3,6 kg, a následně každý týden, který vytrváte, dalšího půl kilogramu.

Text: asm

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse