vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
28denní detox podle Mačingové: Opravdu funguje?

22. února 2012

28denní detox podle Mačingové: Opravdu funguje?

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: překyselení organismu Antónie Mačingová jídelníček hubnutí dieta detoxikace

preventan-mimiforum-banner

Stále větší popularitě se těší 28denní detoxikační program slovenské odbornice na výživu Antónie Mačingové. Tělo se díky němu zbaví překyselení, škodlivin, únavy i zbytečných kil a velikost oblečení se vám může o jednu zmenšit.

Diskutujte: Zkoušela jste detoxikační program podle Antónie Mačingové?


 „Držela jsem spoustu klasických diet, ale bez úspěchu. Když jsem pár kilo shodila, vrátily se mi všechny po skončení jako jo-jo efekt. Pak jsem objevila detox podle Antónie Mačingové. To je přesně ono, řekla jsem si a dala se do toho. Musím říct, že jsem nadšená. Cítím se mnohem lépe, mám víc energie, srovnaly se mi nějaké zdravotní problémy. Navíc jdou dolů i kila a centimetry přes břicho a boky! Není to ale pro všechny. Musíte to mít na prvním místě srovnané v hlavě, vědět, že do toho chcete jít a věřit tomu. Brát to jako totální změnu životního stylu, u které hodláte vydržet. Pokud to neuděláte, anebo nesnášíte tato jídla, ani se do detoxu nepouštějte. Jinak jej mohu všem maximálně doporučit,“ vypráví Sabina (34).

MIMIFORUM zjistilo:

Kdo je Antónia Mačingová

Odbornice na zdravou výživu a autorka knih Zhubněte jednou provždy a Schůdková metoda hubnutí. V první z nich najdete kompletně popsaný 28denní detoxikační plán včetně receptů na přípravu jídel. Ten má za cíl tělo odkyselit a očistit, a zároveň mu dodat potřebné živiny a antioxidanty.

Tělo se zbaví překyselení a škodlivin

Slovenská expertka na zdravou výživu sestavila kompletní 28denní detoxikační plán, jehož cílem je tělo očistit a zbavit škodlivin, které se v něm nashromáždily. Základem je odstranit překyselení organismu, čímž dosáhnete harmonizace vnitřního prostředí. Nejen, že můžete snížit hmotnost a velikost oblečení až o jednu, ale především vrátit tělu energii. Díky očištění těla se můžete zbavit i dalších neduhů, které způsobily usazené jedy v těle – např. únavy, bolestí hlavy, alergií apod.

Hodně červené řepy a až 4 litry vody dieta-detox-podle-macingove-2-ing

Jednou z hlavních složek jídelníčku je salát z červené řepy. Mezi další hojně konzumované pokrmy patří brokolice, fazolové lusky, mrkvový perkelt, boršč, jogurt s medem a ořechy, bezvaječné těstoviny, kuře s celerem, ale i celerové hranolky s dušenými kachními stehny. Jídelníček na 28denní detox je pevně dán. Při detoxu by se mělo pít hodně čisté vody, alespoň 3 až 4 litry denně, naopak by se měl vynechat alkohol a omezit kofein. Doporučuje se čaj z ostropestřce mariánského na pročištění jater.

Vrátit k původní stravě byste se neměla

Na celém detoxu je zajímavé i to, že nehladovíte, nevážíte ani si neodměřujete dávky. Můžete sníst, kolik chcete, ale musíte se držet daného jídelníčku. Jíte tři jídla denně, pokud máte i přesto hlad, můžete si dopoledne dopřát švestky, ořechy a med, odpoledne bílý jogurt, ořechy a skořici. Pokud se ale do programu vrhnete, počítejte s tím, že detox sice za necelý měsíc skončí, ale změna životosprávy a jídelníčku by měla být trvalá. Člověk by se měl naučit jíst jinak a k původní stravě už by se vrátit neměl.

Anketa MIMIFORA:

Jak na vás působil 28denní detox?

Aneta (34):

„Nejdříve jsem se toho bála, ale zbytečně. Hned po pár dnech jsem se začala cítit lépe. Najednou jsem byla méně unavená, nepotřebovala jsem tolik spánku, úplně jsem ožila. Dřív jsem mívala velké chutě na sladké, ale ty jsou pryč. Ani jednou jsem neměla hlad. Zmizely nepříjemné problémy, které jsem dřív měla – plynatost a říhání, které mě pořád pronásledovalo. K původnímu jídelníčku už se nevrátím, toto mi maximálně vyhovuje. A co je nejdůležitější – za měsíc jsem shodila 4 kg.“

Gizela (36):

„K tomuto detoxu mě přemluvila kamarádka, která s ním byla velmi spokojená, cítila se lépe a shodila pět kilo. Tak jsem se do něj dala také. Od začátku byl u mě problém v tom, že nemám ráda červenou řepu a hlavně nesnáším fazolové lusky a brokolici. A tak jsem vše jedla s nechutí a sebezapřením. Po prvním týdnu jsem si k jídlu přidala povolené švestky, jogurt a med. Co se dělo potom, jsem nečekala. Začalo mi otékat hrdlo a nebýt včasné pomoci, možná bych se udusila. Prodělala jsem těžkou alergickou reakci. Vím o sobě, že jsem alergik, ale na potraviny jsem nikdy nereagovala. Proto všem doporučuji – máte-li nějaké zdravotní problémy, konzultujte to napřed s lékařem, abyste nedopadli jako já.“

 

Text: ino

Foto: Ingimage.com

5 Posledních příspěvků v diskusi
16:05 24.02.2016 - Stáňa -

FUNGUJE!!!

Přeji všem dobrý den.Březen 2015 jsem zacala detox,vydržela jsem 16 dní.Počátek prsa-102cm,zmenšily se na 94cm.Pas-102cm,zhubla v cm na 83cm,podbřišek-97cm-pak 90cm,boky-99cm,pak91cm.stehna-52cm,pak 50cm.Vážila jsem 59kg a nezhubla jsen na váhu ani deko.Už se nevážím,jen měřím.Vodu jsem vůbec nepila,nikdy jsem ji nemohla pít,jen,když opravdu přišla velká žízeň,kávu jsem přestala pít a začala latté.Ani jsem netrpěla průjmy,jen rano 1 krát.Přestala jsem být vzteklá a nervozní,měla jsem náběch na cukrovku,vše se za 16 dní zdravotně zlepšilo,i doktorka to dle krevních testů nemohla pochopit…jaký byl rychlý obrat.Psychika se opravdu zlešila.Brala jsem to jako zázrak.A za celou dobu jsem si centimetry držela,až na vánoce jsem se přežírala,tak mi nakynula prsa a břicho,jinak nohy a zadek se drží.Příští týden najíždím po roce znova,zkusím 14 dní a uvidím.Aa kamarádka to držela 4 měsíce,zhubla 24kg,uzdravila se a vypadá mladší a to nám bude letos 48l.Holky,nev­zdávejte se,ale je potřeba vše přesně dělat a dodržovat,hlavně se nevažte,jen měřte,pač člověk poté klesá na mysli,když nevidí posun na váze…přeji všem hodně štěstí:-).
21:03 07.11.2015 - vašek -

"do smrti vděčný!"

Je to tak, paní Mačingová rozdělila můj život na období před dietou a po její dietě. Bojuji s vahou co si vzpomínám, nahoru dolu, teprve logika a skvělé recepty diety paní Mačingové mi přinesly jednoznačný úspěch. Je mi 68 let, během pěti týdnů jsem se z 87 kg dostal bez hladovění na cca 80kg a v pase ztratil cca 6 cm. Tělo se mi vrátilo v čase o 20 let zpět. Nemám ze dnů diety žádné trauma, že konečně mohu jist zase „normálně“. Naopak, nebudu mít problém vyměnit rohlíky a bůček za mrkev s jablky a medem, celerové hranolky a lososa. Většina receptů je překvapivě chutná, skoro se mi nechce věřit že někdo může mít na zeleninu, med či olivový olej alergické reakce, případně po této dietě nezhubnout. To se mne ale netýká, takže za mne velké a upřímné díky!!! paní Mačingová.
15:20 28.07.2015 - Honza -

carnitin

Dobry den chci se zeptat jestli je mozne v tech 28dnech uzivat pred cvicenim carnitin? Dekuji za odpoved..
16:45 28.05.2015 - Michalea -

Bez nadpisu

Dobry den, chci se zeptat… drzim tuto detoxikacni dietu, mam jit v sobotu na svatbu.. chci se zeptat zda_li mohu jeden den vynechat dekujii za odpoved 
18:36 26.05.2015 - Simona -

Červená řepa

Chci se zeptat čím můžu nahradit červenou řepu, nemám ji ráda. Díky za info.

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse