vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
10 sexy důvodů, proč se líbat

1. května 2016

10 sexy důvodů, proč se líbat

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: Homeopatické léky Ucpaný nos Zánět spojivek sex manželství imunita chrup hlad důvody líbání stres

preventan-mimiforum-banner

Líbání je nejen velmi příjemné, ale také důležité. Má totiž na lidské tělo spoustu pozitivních účinků – odbourává stres, omezuje hlad, zlepšuje stav chrupu, a dokonce i prodlužuje život! Zjistili jsme pro vás deset důvodů, proč se líbat…

1.Líbání prodlužuje život

Líbání prodlužuje život až o pět let! Alespoň to tvrdí američtí vědci. Čím více se líbáte, tím máte větší naději, že budete žít déle. Navíc se při polibku do hry zapojuje více než třicet obličejových svalů, a tak je líbání skvělou prevencí proti vráskám. Má tedy příznivý vliv i na váš vzhled – díky polibkům vypadáte mladší a na plastickou chirurgii můžete zapomenout.

2.Líbání omezuje hlad

Často se líbejte – zhubnete a ještě ušetříte. Tak by se dal shrnout jeden vědecký výzkum, který dokázal, že polibkem spálíte 12 až 20 kalorií – záleží na tom, jak je líbání intenzivní a dlouhé. Navíc je potvrzeno, že časté líbání omezuje hlad, a tak můžete spojit příjemné s užitečným a místo diety nasadit vášnivé líbání několikrát denně.

sex-a-vztahy-10-duvodu-proc-se-libat-3-nahled

3.Polibky posilují imunitu

Při líbání si s partnerem vzájemně vyměníte i velké množství bakterií. Samozřejmě, že díky tomu hrozí, že se můžete nakazit nějakou nemocí, ale ve většině případů má výměna slin jiný účinek – paradoxně posiluje vaši imunitu. Zhruba 80 % bakterií totiž máte s partnerem stejných, ale asi 20 % je individuálních. A právě ty dokáží váš imunitní systém aktivovat a donutit vytvářet protilátky. Mimochodem – při jednom dlouhém polibku si s partnerem vzájemně předáte až 40 tisíc parazitů a 250 druhů bakterií.

4.Líbání chrání před zubním kazem

Líbání je přínosné i pro váš chrup. Při polibcích se totiž začne tvořit více slin, které obsahují fosfor a vápník, což příznivě ovlivňuje stav zubní skloviny a brání vzniku zubního kazu. Také vyrovnává pH ve vašich ústech.

5.Líbání přináší pocit štěstí

Vše mají na svědomí hormony štěstí, endorfiny, které se při líbání vyplavují do těla. Díky tomu jsme veselejší a cítíme se lépe. Pokud ale nemáte partnera, nezoufejte. Vědci totiž zjistili, že v tomto ohledu je s líbáním srovnatelná (a někde ještě lepší) kvalitní čokoláda.

6.Polibky pomáhají při pylových alergiích

Také vás trápí nepříjemné alergie na pyl a senná rýma? V létě vás pálí oči, teče z nosu a nevíte, co s tím? Zapomeňte na prášky, raději se líbejte. K tomuto neobvyklému závěru přišel jistý japonský vědec, který nechal alergické páry třicet minut se líbat. Výsledky předčily všechna očekávání – lidem z nosu přestalo téct a tablety na alergii nebyly potřeba.

7.Líbání je skvělé proti stresu

Líbání je lepší než terapie! Dokáže totiž odbourávat stres. Vaše tělo začne ve zvýšené míře produkovat neuropeptidy, které ničí kortizol – ten má na svědomí stres. Proto se lidé při líbání uvolní a nepříjemné napětí z nich rázem spadne.

8.Polibky tiší bolest

Vášnivé polibky umí prý také tlumit bolest, a tak se dají naordinovat místo analgetik. Sliny, které se ve zvýšené míře tvoří, totiž obsahují substance urychlující hojení ran. Při líbání je předáte partnerovi, a tím uspíšíte léčení otevřených ran! Navíc líbání dokáže zmírnit či zcela zahnat i bolesti hlavy.

9.Líbání udrží šťastné manželství

Pokud jste vdaná či máte dlouhodobý vztah, nezapomeňte se líbat! Podle jedné britské studie stačí čtyři polibky denně, aby vztah udržely pohromadě, a vy jste se v něm cítila šťastná a žádoucí.

10.Líbání je skvělou předehrou k sexu

Ústa a rty obsahují velké množství nervových zakončení. A při líbání dochází k jejich stimulaci, která samozřejmě přivádí i příjemné erotické vzrušení. Proto je líbání dobrou předehrou k následným postelovým hrátkám!

Zajímavosti MIMIFORA

Co nevíte o polibku

● Průměrný polibek trvá 12 sekund.

● Při polibku většina lidí naklání hlavu vpravo.

● Většina žen, až 92 %, zavírá při líbání oči. Naopak u mužů jen polovina – druhá se ráda nejen líbá, ale i dívá.

● Polibek je lepší než kyslíková terapie. Zrychlí se při něm dech, a tak se člověk nadechne místo dvacetkrát až šedesátkrát za minutu. Díky tomu má zvýšený přísun kyslíku do těla.

● Máte silnou škytavku a nejde zastavit? Začněte se líbat! Je totiž prokázáno, že vášnivý polibek dokáže zastavit i velmi nepříjemné škytání.

● Existuje dokonce světový den líbání, který připadá na 5. února. Navíc se této činnosti věnují i vědci, a tak věda o líbání nese název filematologie.

Text: mob

Foto: XXX

 

Navštivte nás na Facebooku a podělte se s námi o zajímavosti z Vašeho života!

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse