vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
10 kroků, jak hubnout po svátcích

1. ledna 2014

10 kroků, jak hubnout po svátcích

Kategorie: Dieta, Připojené tagy: Nový rok Vánoce kalorie hubnutí dieta

preventan-mimiforum-banner

Během svátků průměrně přibereme 3 kg, ale není výjimkou i dvojnásobný přírustek. Zvlášť pro milovnice cukroví. Jak je co nejrychleji shodit? Přinášíme malý návod v deseti krocích.

Jak rychle po svátcích zhubnout? Zapomeňte na drastické diety a držte se následujících deseti kroků. Když vytrváte, záhy budete štíhlá a fit.

 

1. Pít vodu

Když vás popadne hlad a chuť, vypijte napřed sklenici vody. Pomůže vám zaplnit žaludek a tělu dodá tekutiny. Někteří odborníci doporučují popíjet vodu i předtím, než zasednete k jídlu. Budete mít menší hlad, a tedy i méně sníte.

 

2. Neodpírat si, co máte ráda

Pokud milujete kalorická jídla a chcete zhubnout, nevadí. Každých 21 dní si dejte 2 jídla, která milujete. Hubnutí pro vás bude méně depresivní a budete ho snášet lépe. Vaši touhu po štíhlé linii to navíc negativně neovlivní.

 

3. Jíst pravidelně

To je totiž základ úspěšného hubnutí a udržení si váhy. Jezte pětkrát denně v menších dávkách. Snažte se jídelníček tvořit zdravě, vynechejte tučné a sladké věci, stejně jako slazené limonády. Naopak si dopřejte hodně zeleniny a ovoce.

 

4. Vydržet deset minut dieta-10-kroku-jak-hubnout-po-svatcich-ii-sxc-nahled

Pokud vás chytí záchvat hladu, vydržte deset minut. Tak dlouho totiž trvá průměrná chuť. Zabavte se nějakou činností, kterou máte ráda. Spousta chutí skončí tak náhle, jak začala a vy do sebe nedostanete ani kalorii navíc. Pokud to nepomůže, vypijte sklenici vlažné vody. To vám chutě rychle sníží či zažene zcela.

 

5. Používat salsu

Salsa z rajčat a zeleniny je zdravá, lehce pikantní a netučná. Můžete si ji dopřát na maso, ale i jí nahradit majonézu v salátu. Její součástí jsou chilli papričky, které podporují hubnutí.

 

 

6. Ubrat třetinu porce 

Z každé porce před tím, než ji začnete jíst, uberte předem třetinu jídla. Jíte-li v restauraci, nechejte si ji zabalit s sebou. Tuto metodu zkuste uplatnit i doma. Za den vám totiž ušetří až 500 kalorií.

 

7. Omezit alkohol

Prázdné kalorie, které alkohol nabízí, jsou pro tělo zbytečné a vedou k tloustnutí. Nejhorší je v tomto případě tvrdý alkohol, likéry a koktejly. Pokud hubnete, je ideální si jej odpustit zcela. Nejde-li to, dejte si vinný střik, anebo malou sklenku piva. Vždy však pijte také dostatek vody.

 

8. Nepít slazené limonády

Velkým nepřítelem všech, kteří se snaží zhubnout, jsou slazené limonády. Obsahují spoustu cukru, který není cestou ke štíhlé linii. Podle průzkumů pijí lidé slazené limonády 2× více než mléko, a dokonce 6× víc než kvalitní ovocné džusy. Když je nahradíte vodou a čajem, rázem snížíte svůj denní příjem kalorií.

 

9. Jíst v klidu a z menšího talíře

Udělejte si na jídlo čas a snězte ho u stolu. Nejezte v poklusu při cestě do práce, výrazně omezte kalorická jídla z rychlých občerstvení. Jen tím, že si jídlo dáte na talíř, budete mít přehled, kolik ho sníte. Navíc vás víc zasytí, když ho pomalu pokoušete, než naráz zhltnete. Osvědčeným trikem, který funguje, je chystat si jídlo na menší talíř. Opticky bude plnější a díky tomu toho sníte méně.

 

10. Zvýšit přísun bílkovin

Je prokázáno, že vás zasytí více, než cukry a tuky. Podle studií lidé, kteří si na oběd či svačinu dají jídlo s vyšším obsahem bílkovin, mají následně menší hlad a při dalším jídle sní méně. Volte však potraviny, které obsahují i méně tuku. Na svačinu si dejte sýr cottage, nebo bílý jogurt, na oběd krůtí či kuřecí prsíčka se zeleninou.

 

Text: lju

Foto: Sxc.hu

5 Posledních příspěvků v diskusi
10:00 12.03.2014 - helena -

Bez nadpisu

Víceméně jsem se po svátcích řídila kroky, které jsou popsané v článku a opravdu jsem zhubla, to co jsem během volna nabrala. A ještě v hubnutí pokračuju. Přidala jsem totiž pravidelný pohyb a zapisuju si všechno, co během dne sním, takže si i dávám větší pozor na to, co jím a tím pádem jdou i kila dolů. Naštěstí jsem nikdy neměla ráda sladké limonády a podobné věci,ani lkohol, takže tím jsem to dost měla ulehčené. Už nějakou dobu piju jenom čistou vodu a nebo bylinkové čaje. Ale třeba kamarádce se dřít nechtělo, takže ta se zbavila vánočních kil liposukcí…je fakt, že už o tom mluvila delší dobu, takže to byl už dlouhodobější plán. No ale měla to bez námahy, jen jí to stálo peníze. Vybrala si brněnského chirurga Justana. Je šikovný, takže k němu chci jít na operaci horních víček, začínají mě trápit,takže vypadám zbytečně starší. ideálně tak v průběhu tohoto měsíce

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse