vyhrajte-s-preventanem

jpg3encyklopedie-banner

banner-folgravid3

Tipy
10 důvodů, proč se zamilovat

15. října 2014

10 důvodů, proč se zamilovat

Kategorie: Sex a vztahy, Připojené tagy: láska bolest sex stres hormony

preventan-mimiforum-banner

Proč se zamilovat a nebýt sama? Třeba právě kvůli jednomu z následujících důvodů stojí za to najít si novou lásku. 

Přípravek FolGravid GravidPLAN® (doplněk stravy se sladidlem) je doplňkem stravy s vysokým obsahem inositolu a aktivní formy kyseliny listové (Quatrefolic), který byl vyvinut speciálně pro ženy, které plánují těhotenství.

folgravid-gravidplan-nahled

Budete štíhlejší, šťastnější i krásnější! Důvodů, proč se vyplatí zamilovat, je však mnohem víc.

 

1. Zhubnete

Máte-li problémy s váhou, vášnivě se zamilujte. Do těla se totiž začne vyplavovat neurotransmiter noradrenalin, který podporuje spalování. A navíc – potlačuje chuť k jídlu. Ideální a příjemná metoda, jak zhubnout.

 

2. Zlepší se vám paměť

Paměť a láska spolu souvisí víc, než si myslíte. Když se zamilujete, do těla se podle italských vědců začne vyplavovat hormon, který zlepšuje paměť. Díky lásce vám to bude lépe myslet.

 

3. Budete šťastná

Zamilovaní lidé štěstím jen září! Do těla se jim totiž vyplavuje hormon dopamin, který je zodpovědný za pocit slasti a blaženosti. Dodá vám optimismus a vy se budete cítit mnohem lépe, než předtím.

 

4. Budete vypadat mladší

Stačí se zamilovat a nemusíte chodit na omlazovací kúry! Může za to oxytocin, který do těla uvolní DHEA, látku tělu vlastní, která působí proti obezitě a výrazně pomáhá proti stárnutí organismu.

 

5. Budete žít déle sex-a-vztahy-10-duvodu-proc-se-zamilovat-ii-sh-nahled

Podle vědců lidé v pevných vztazích žijí déle. Mají mnohem menší riziko infarktu a v nemocnici pobývají dvakrát méně, než ti, co jsou sami. Též mají o 40 % nižší riziko, že se nakazí infekčními chorobami.

 

6. Budete přitažlivější

A to nejen pro svého vyvoleného, ale i pro ostatní. Uvolňované feromony totiž zvyšují sexuální přitažlivost, a tak když zažijete orgasmus ještě před setkáním s partnerem, budete uvolněná, v klidu a zatraceně sexy.

 

7. Zmírní se stres

Zamilovaní lidé jsou většinou mnohem více v klidu a pohodě a stres z nich padá pryč. Užívají si lásky, a to zvítězí nad všemi nepříjemnými pocity.

 

8. Nebudete cítit bolest

Pokud vás trápí bolesti a nechcete stále polykat prášky, zamilujete se. Vášnivá láska má totiž podle amerických vědců podobné účinky jako analgetika – třeba morfin. Stojí za tím jednoduchý fakt – zamilovanost aktivuje v mozku stejné oblasti, na které působí tišící léky.

 

9. Budete mít pocit blaha

Výzkum, který britští vědci provedli na dobrovolnících, potvrdil, že pohled na milovanou osobu aktivuje v mozku centrum pro pocity libosti a blaha. Cítíme se krásně, jakoby znovuzrození. I to má prý vliv na zmíněné tišení bolesti.

 

10. Bolest hlavy bude pryč

Máte-li sex s někým, do koho jste zamilovaná, pak budou pryč i bolesti hlavy. Sex je podle Němců lékem i proti migrénám, které dokáže zmírnit či úplně utlumit. Mohou za to prý endorfiny, které se při milování vyplavují, a ty působí jako přirozená analgetika. Rada odborníků zní – jakmile vás začne bolet hlava, zapomeňte na prášky a vrhněte se na sex.

 

Text: ino

Foto: Shutterstock.com

5 Posledních příspěvků v diskusi

Doposud nebyl připojen žádný komentář. Buďte první!

Vstoupit do diskuse >>

Související články a diskuse